Thursday, February 21, 2013

Германија 2012


Минатава година за мене беше една од поубавите години : ) . Имав доста патувања низ нашава мила земја , но и во странство.  Прво бев во Истанбул на теренска екскурзија преку факс и потоа бев во Германија поточно во Биберах (и останав цел месец!),тоа е мало градче во близина на Минхен. За градот имам навистина да кажувам многу, но поубаво би било доколку го посетите. Шетав и низ доста градови така да во наредните постови ќе имате што да видите и за Констанц , град кој се наоѓа на самата граница помеѓу Германија и Швајцарија.
  Доколку имате можност обавезно да ги посетите !!! :)

Пс. Германија не е тоа тоа доколку не ги пробаш сите благи работи !  : ) 
4 comments:

 1. Многу се добри сликите, посебно првата од птичја перспектива :D

  Обожавам да патувам! Сум била во Германија, во неколку градови и ми се допаѓа нивната архитектура, градби итн.. Сосема поразлични од нас. Не знам дали си го посетила Нирнберг, ама мене тој најмногу ме фасцинираше.

  Едвај чекам постови и од други градови, да си споредиме искуства! :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/02/new-in.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Za zal ne sum go posetila, jas poveke ja setav juzna germanija, a nirnberg se naogja nekade na istokot od germanija( kolku sto znam) inaku ne se somnevam deka gradot bil dobar :))

   Delete
 2. Divne slike. Nadam se da si se dobro provela. I loove Haribo!

  ReplyDelete